DOPORUČUJEME

Zalistujte si digitálem (CZ) – připravili jsme na náš blog výběr knih o digitálních technologiích. Třeba kdybyste sháněli nějaké smysluplné dárky…

Data Detox Kit (CZ) získejte kontrolu nad daty ve svém chytrém telefonu, mrkněte na praktického rádce.

Principy Smart City (CZ) – jak by mělo vypadat opravdové Smart City, které vedle efektivity bere ohled i na dopady na soukromí? Podívejte se na publikaci, na které se podílel Institut aktivního občantví.

Digitalizace a právo na analogové řešení (CZ) – náš článek o problematických stránkách digitalizace v souvislosti s trendy zesílenými koronavirovou pandemií. 

Zpověď analogového nerda (CZ) – náš článek o tom, jak se dnes žije lidem s takzvaným hloupým telefonem.

Těšte se na Digitální disidenty (CZ) – přečtěte si o chystaném filmu Digitální disidenti.

Privacy Not Included (EN) – hodnocení dopadu na soukromí u těch nejprodávanějších digitálních technologií aneb co rozhodně nekupovat k Vánocům. Skvělý katalog od Mozilla Foundation.

Dark Patterns (EN) – odpovídáte na otázku v on-line dotazníku a najednou si uvědomíte, že na ní vlastně vůbec odpovídat nechcete. Zadáte číslo karty na webu, kde jste to vůbec neměli v plánu. Sdílíte více informací, než jste si kdy pomysleli. O co jde? Stali jste se obětí temných vzorců!

Twisted Toys (EN) – Jak by vypadaly hračky pro děti, kdyby fungovaly stejně jako sociální sítě? Podívejte se na skvělou kampaň upozorňující na rizika pohybu v digitálním prostoru: vévodí jí méďa s kamerou místo oka, nechybí ale ani vysílačka „Stalkie Talkie“.